Warmia i Mazury

Loty do Krakowa dostosowane do podróży biznesowych

Obecnie rejsy z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Małopolski odbywają się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki.

Wraz z końcem wakacji LOT planuje aktualizację rozkładu lotów, skierowaną przede wszystkim do pasażerów podróżujących w celach służbowych.

We wrześniu (od 9 września) i w październiku (do 27 października) loty w środy nie będą już dostępne – pasażerowie będą mogli za to skorzystać z lotów w każdą niedzielę.

Bezpośrednie loty pomiędzy lotniskiem Olsztyn-Mazury a Kraków-Balice realizowane są samolotami turbośmigłowymi Bomabardier Q400, które na pokład mogą zabrać 78 pasażerów. Podróż samolotem trwa około 60 minut – samolot startuje z Krakowa o 19:55 i ląduje w Szymanach o 21:05. Odlot z Szyman zaplanowany jest na 22:00, a przylot do Krakowa na 23:05. Koszt podróży w dwie strony z bagażem podręcznym dla jednej osoby to około 149 zł. Bilety można rezerwować na stronie www.lot.com

Pasażerowie podróżujący do Krakowa mogą dojechać na lotnisko Olsztyn-Mazury szynobusem (w poniedziałki i piątki)  ze stacji Olsztyn Główny, autobusem z Grajewa przez Ełk, Pisz i Ruciane-Nidę, z Węgorzewa przez Giżycko, Mikołajki, Mrągowo i Biskupiec lub z Olsztyna przez Pasym.

Do dyspozycji pasażerów pozostaje również monitorowany parking w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, na którym mogą pozostawić swoje auta na czas pobytu w Krakowie. Informacje na temat połączeń kolejowych i autobusowych oraz cennik parkingu dostępne są na stronie www.mazuryairport.pl

Pasażerowie muszą stosować się do obowiązując zaleceń sanitarnych: noszenia maseczki, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!