Luty na teatralnej scenie w Olsztynie i Elblągu

Dramaty i komedie, klasyczne i nowoczesne, realizowane z rozmachem i kameralnie – w lutym 2019 roku na deskach teatrów w Olsztynie i Elblągu będzie się działo. Miłośnicy sztuki na najwyższym poziomie mogą wybierać z szerokiego wachlarza propozycji.

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie wciąż będzie można obejrzeć „Annę Kareninę” według Lwa Tołstoja. Widowisko w reżyserii Janusza Kijowskiego wróciło na afisz w połowie stycznia 2019 roku i od tego czasu każde kolejne przedstawienie jest chętnie oglądane przez teatromanów. Na Dużą Scenę wróci też „Lot nad kukułczym gniazdem” według powieści Kena Keseya, a także farsa „Wszystko w rodzinie”, czyli idealna propozycja dla wszystkich fanów absurdu i komedii.

Scena Kameralna zaprasza z kolei na inscenizację „Kurki Wodnej” według Witkacego, a Scena Margines na współczesny spektakl pt. „Jeremi się ogarnia. Lol”, którego autorem jest Szymon Jachimek. Na Scenie u Sewruka w lutym będzie królowało przedstawienie „Jak ty uważasz słowo miłość”, czyli spektakl dyplomowy studentów olsztyńskiego studium aktorskiego.

W Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu będzie można zobaczyć „Skąpca” Moliera w reżyserii Konrada Szachnowskiego , „Anię z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery w reżyserii Mirosława Siedlera, spektakl „W Starym Yorku” wyreżyserowany przez Bartłomieja Wyszomirskiego oraz przedstawienie „Premiera” w reżyserii Mirosława Połatyńskiego.

W olsztyńskim Auditorium Maximum odbędą się natomiast spektakle z udziałem aktorskich gwiazd, znanych nie tylko z desek teatru, ale i ze szklanego ekranu. W repertuarze znajdą się: „Pikantni”, z udziałem Barbary Kurdej-Szatan i Anny Muchy, a także „Dziwna para” z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem w obsadzie.

(wwim)