Majowy weekend na drogach powiatu

Długi majowy weekend to dla policjantów zawsze czas wzmożonej pracy. Tak było również w tym roku. Od piątku do poniedziałku na terenie naszego powiatu doszło do 8 kolizji. W tym czasie policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych.

Do pierwszego z nich doszło w piątek (30.04.2021r.) około godz. 19:00 na trasie Tyrowo- Wirwajdy. Według wstępnych ustaleń kierująca volkswagenem 40-latka na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia jedna z pasażerek trafiła do szpitala.
Do drugiego wypadku drogowego doszło w niedzielę (02.05.2021r.) około godz. 13:30 na ul. 11 Listopada w Ostródzie. Kierujący subaru 41-latek podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w ogrodzenie posesji. Pasażerka subaru z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.
W niedzielny poranek (02.05.2021r.) policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Stracili oni już swoje prawa jazdy, a za popełnione wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

(KPP Ostróda)