AktualnościHALO MORĄG

Marcowe warsztaty w ZSL

Miesiąc marzec upłynął uczniom nauczyciela wiedzy o społeczeństwie i historii,  Kazimierza Dudka na spotkaniach online z różnymi instytucjami zewnętrznymi. Były to: Fundacja im. R. Schumana, Muzeum Żydów Polskich POLIN, Fundacja Centrum im. B. Geremka.

Fundacja im. R. Schumana zaproponowała tematykę: „Lekcja o Europie – Europa na mapach” i „Fake news” – czym jest dezinformacja i jak się przed nią bronić”?

Muzeum Żydów Polskich POLIN przygotowało: „Spotkania z kulturą żydowską”, „Jak pięknie się różnić”, „Żonkile. Opowieść o powstaniu w gettcie”, „Dylematy młodych” i „Auschwitz nie spadło z nieba”.

Natomiast Fundacja Centrum im. B. Geremka przygotowała warsztat „Kompetencje medialne”

– W kilku klasach, odbyło się około 20 różnych zajęć i jak widać tematyka była bardzo różnorodna, ale łączyło je to, że były prowadzone w bardzo ciekawy sposób, wykorzystując różnorodne narzędzia do aktywizowania uczniów. Zajęcia odbywały się głównie na wiedzy o społeczeństwie i przyczyniły się do poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły. Spotkały się one także z bardzo dobrym odbiorem wśród uczniów, zarówno liceum, jak i technikum. Również prowadzący zadowoleni byli z jakości pracy uczestników, którzy wykazywali się dużą wiedzą na poruszane tematy – mówi Kazimierz Dudek.

– Kolejne warsztaty przewidziane są w kwietniu i miejmy nadzieję, że klasy, które zostaną nimi objęte będą równie intensywnie pracować podczas zajęć – dodaje K. Dudek.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!