AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Maseczki dla Polski dotarły m.in.: do Morąga

W związku z nałożonym przez rząd obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych, Wipasz S.A. kontynuuje swoją akcję dystrybucji bezpłatnych maseczek wielokrotnego użytku dla obywateli. Tym razem, transport trafił do Morąga, Miłakowa i Pasłęka. Razem 51 tys. maseczek, z czego 25 tys. do mieszkańców Morąga, 20 tys. do Pasłęka i 6 tys. do Miłakowa, w ramach akcji maseczkidlapolski.pl.

W ramach akcji #maseczkidlapolski z rąk Wiceprezesa Wipasz S.A. Przemysława Sawońskiego, przekazanych zostało 51 tys. maseczek ochronnych dla burmistrzów: Morąga, Miłakowa i Pasłęka.
Spółka Wipasz jako główny sponsor przeznaczyła na ten cel 1,5 mln złotych.

Akcja „maseczkidlapolski” to inicjatywa, która zaczęła się od rozmowy dwóch przyjaciół, do których później dołączyły osoby dobrej woli.

Założeniem pomysłodawców było dostarczenie nieodpłatnych, wielorazowych maseczek jak największej liczbie osób.

Dystrybucja maseczek organizowana jest przez samorządy lokalne.

Maseczki dla trzech samorządów w Morągu przekazali: Przemysław Sawoński, wiceprezes firmy Wipasz, Ireneusz Iwański, jeden z inicjatorów akcji maseczkidlapolski.pl, wieloletni dziennikarz Radia Olsztyn, współtwórca prywatnej stacji radiowej Wama oraz dr n. med. Łukasz Grabarczyk, neurochirurg, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym UWM, szef olsztyńskiej klinki „Budzik.

Z otrzymanych maseczek cieszy się Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski:

Są już plany, w jaki sposób maseczki trafią do mieszkańców gminy Morąg.:

Firma Wipasz zwróciła się do morąskiego samorządu z zapytaniem, czy potrzebne są maseczki:

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!