AktualnościHALO MORĄG

Maseczki ochronne dla Szymanowa

W minionym tygodniu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie otrzymał bezpłatnie ponad 100 maseczek dla pracowników.

Morążanki zaangażowane w akcję charytatywną od kilku tygodni szyją maseczki na swoich domowych maszynach dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Morąg.

W ten piękny gest społeczny zaangażowane są między innymi mamy uczniów z SOSW w Szymanowie: Iwona Jóźwiak i Alicja Węgrzyn, a także pracownicy szkoły : Henryka Ćwiklińska i Anna Wiśniewska.

Koordynatorem akcji jest Kamilla Rakowska-Urban oraz Iwona Jóźwiak, działające także w Kole Dzieci Specjalnej Troski przy TPD w Morągu.

Maseczki ochronne dostarczył Kamil Kaczyński, jeden z pracowników placówki na ręce wicedyrektor Wiesławy Szczurowskiej.

Materiał na maseczki został zakupiony przez morąskich darczyńców.

W akcje zaangażowanych jest wiele osób o dobrym sercu, które chętnie pomagają.

Na sesji Rady Miejskiej w Morągu dowiedziałem się o charytatywnej akcji szycia maseczek w naszym mieście i postanowiłem się włączyć. Skontaktowałem się z odpowiednimi osobami, które koordynują tą akcję i uzgodniliśmy, że będę rozwoził materiały oraz dostarczał gotowe maseczki dla instytucji takich jak szpital, MOPS lub policja. Wsparłem również akcję kwotą pieniężną. Dzięki temu ten niezbędny w dzisiejszych czasach środek ochrony mógł szybciej trafić do ludzi, którzy tego potrzebują.

Moja rola jest jednak stosunkowo niewielka w porównaniu z paniami, które szyją maseczki bezpłatnie na własnych maszynach poświęcając swój cenny czas.

(Kamil Kaczyński)

 

 
error: Nie kopiuj!!!