AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Maseczki ochronne niebawem trafią do mieszkańców

Dzięki staraniom Burmistrza Morąga, w ramach akcji „Maseczki dla Polski” 25 000 maseczek trafi do mieszkańców miasta i gminy Morąg.

Maseczki są wielorazowego użytku i wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzenianie się aerozolu wydychanego przez użytkownika maseczki. Maseczki są certyfikowane (https://maseczkipersonalne.pl/2020/03/24/certyfikat/) i rekomendowane przez polskich lekarzy (https://maseczkidlapolski.pl/opinie-lekarzy/). Po każdym użytkowaniu maseczkę trzeba wygotować (ok. 30 min) i można ją użyć ponownie. Wbrew pozorom są lepszym rozwiązaniem niż maseczki bawełniane. Więcej na temat maseczek przeczytasz na stronie: https://maseczkipersonalne.pl/nasza-maseczka/

Wartość wszystkich maseczek, które otrzymała Gmina Morąg to ponad 160 tys. zł! Zawdzięczamy je sponsorowi – Firmie Wipasz S.A. , której bardzo dziękujemy za hojność i piękny gest.

Dystrybucja darmowych maseczek dla mieszkańców będzie trwała w najbliższych dniach. Maseczki na tereny wiejskie są dystrybuowane poprzez sołtysów i rady sołeckie, natomiast w mieście będą wrzucane do skrzynek pocztowych lub dostarczane do mieszkań przy wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „NARIE” w Morągu, wspólnot mieszkaniowych, zarządów osiedli i wolontariuszy. Będziemy starali się dotrzeć do wszystkich mieszkańców, a ilość maseczek, jaka ma trafić pod dany adres będzie ustalana na podstawie ilości osób zgłoszonych w „deklaracjach śmieciowych”.
Chcemy, aby maseczki trafiły do Was jak najszybciej.

Celem akcji jest, aby dotrzeć do jak największej liczby Polaków i dostarczyć właśnie takie maseczki, by nie wykupowali oni jednorazowych maseczek potrzebnych służbom medycznym. Inicjatorzy akcji zachęcają do noszenia maseczek, aby pomóc w opanowaniu pandemii. Przypominają, że maseczka zmniejsza ryzyko przeniesienia wirusa, jednak nie zabezpiecza przed nim w stu procentach.

(UM Morąg)

 

error: Nie kopiuj!!!