Warmia i Mazury

Miał zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Teraz nie odzyska go przez pół roku

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20- latka, który kierował mimo braku prawa jazdy. Zostało mu ono zatrzymane za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Mężczyzna wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy.

Wczoraj (24.05.2021r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Siedzący za kierownicą 20- latek nie miał przy sobie prawa jazdy. Jak się okazało, zostało mu ono zatrzymane za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym na okres 3 miesięcy. Teraz czas bez tego dokumentu wydłuży się do pół roku. Za popełnione wykroczenie 20- latek został ukarany mandatem karnym.

Przypomnijmy, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!