Międzynarodowa aktywizacja młodych osób

W stolicy Warmii i Mazur zainaugurowano projekt „Z natury do rynku pracy”. Międzynarodowa inicjatywa skierowana jest do osób z Warmii i Mazur w wieku 20-29 lat, które nie uczą się, nie pracują i nie są w trakcie żadnych praktyk aktywizacyjnych.

Aktywizacja uczestników będzie się odbywała za pomocą metody, która została opracowana na Uniwersytecie w Edynburgu – Outdoor Learning, czyli szkolenia
w kontakcie z naturą. Z tej formy edukacji korzystają skutecznie od 15 lat Irlandczycy, a od niedawna metodę wdrożył również rząd hiszpańskiej Kantabrii.

Do końca 2020 roku z projektu skorzysta około tysiąca osób – w tym 330 z Warmii Mazur. Metody stosowane w tym projekcie są dalekie od standardowych. Uczestnicy biorą udział w niezwykłej przygodzie, jaką jest siedmiodniowa wyprawa w teren z doświadczonymi trenerami na obszarze Lasów Łańskich.

Z dala od cywilizacji i codziennych udogodnień, zdani na siły swoje i całego zespołu, uczestnicy będą poznawać własne predyspozycje, możliwości, wezmą udział w motywacyjnej i inspirującej przygodzie.

Następnie zaplanowano szkolenia indywidualne i spotkania z trenerami, psychologami, którzy pomogą dobrać odpowiednie narzędzia pracy.

Organizatorami przedsięwzięcia są Centrum Innowacyjnej Edukacji i Bank Żywności w Olsztynie.

(wwim)