Wieści z powiatu

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w Ostródzie

12 maja, w Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, Szpital w Ostródzie stał się miejscem wyjątkowych obchodów, które miały na celu uhonorowanie niestrudzonego personelu pielęgniarskiego. Andrzej Wiczkowski, Starosta Ostródzki, odwiedził placówkę, aby osobiście wyrazić wdzięczność wszystkim pielęgniarkom i położnym za ich codzienny trud i oddanie.

Podczas wizyty Starosta wręczył pielęgniarkom oddziałowym kwiaty, symbolizujące głęboki szacunek i uznanie dla ich nieocenionej pracy. Uroczystość została uświetniona przez okolicznościowy tort, ozdobiony napisem „Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych” oraz pielęgniarskimi czepkami, które stanowiły symbol wielkiej misji pełnionej przez te niezwykłe kobiety. To wydarzenie było nie tylko wyrazem wdzięczności, ale także przypomnieniem o kluczowej roli, jaką pełnią pielęgniarki i położne w systemie opieki zdrowotnej, oferując profesjonalizm, empatię i serce każdego dnia.

(red./Powiat Ostródzki)