KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

Międzynarodowy Jarmark Folkloru nad Węgorapą

Tegoroczny Międzynarodowy Jarmark Folkloru potrwa od 7 do 8 sierpnia 2021 roku w Węgorzewie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Już po raz 44. wydarzenie zgromadzi wielbicieli autentycznej kultury ludowej z Polski i zagranicy – twórców, rzemieślników i rękodzielników, śpiewaków i muzykantów.

Ideą przeglądu jest prezentacja folkloru i kontynuacja tradycji kulturowych grup etnicznych i narodowościowych zamieszkujących obecnie województwo warmińsko-mazurskie. Wyróżniający się wykonawcy uzyskają promocję na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w roku 2022.

Z kolei celem koncertu folklorystycznych zespołów pieśni i tańca z kraju i zagranicy jest prezentacja folkloru i kontynuacja tradycji kulturowych grup etnicznych i narodowościowych zamieszkujących tereny Europy Środkowej i Wschodniej

Podczas Jarmarku odbędą się również pokazy rzemiosł tradycyjnych, warsztaty rękodzielnicze czy zajęcia plastyczne na stoiskach edukacyjnych. Nie zabraknie również konkursu na najlepsze prace prezentowane na poszczególnych stoiskach.

Tegoroczny Jarmark Folkloru odbędzie się na zamkniętym terenie Parku Etnograficznego nad Węgorapą.

Wydarzenie wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

(wwim)

 

error: Nie kopiuj!!!