AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Miejsca Przyjazne Rowerzystom – nowy regulamin

Od 1 września 2020 roku obowiązuje nowy regulamin naboru Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Inicjatywa skierowana jest do przedstawicieli obiektów noclegowych, atrakcji turystycznych, obiektów gastronomicznych, informacji turystycznych oraz pozostałych obiektów usługowych, które zlokalizowane są w województwie warmińsko-mazurskim (położone w tzw. korytarzu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo).

Głównym celem systemu rekomendacji jest rozwój i promocja systemu obsługi turystów rowerowych na obszarze Polski Wschodniej wzdłuż Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

System rekomendacji jest odpowiedzią na zdiagnozowane potrzeby odbiorców szlaku -rowerzystów, dla których jednolity i porównywalny system rekomendacji obiektów na trasach rowerowych jest istotnym wyznacznikiem jakości produktu turystycznego.

Ma charakter otwarty i nieodpłatny dla wszystkich zainteresowanych podmiotów, które wypełnią i prześlą poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz spełnią wszystkie obowiązkowe kryteria określone w regulaminie współpracy.

Organizatorem Systemu Rekomendacji na terenie województwa jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo – to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce. Przebiega przez pięć województw, a jego główna nitka liczy 1885 km (a razem z 13 trasami łącznikowymi oraz alternatywnymi łącznie 2071 km).

Część tego szlaku przebiega przez województwo warmińsko-mazurskie (prawie 400 km) i umożliwia zwiedzanie jego północnych terenów, bardzo malowniczych oraz obfitujących w atrakcje przyrodnicze i kulturowe. W regionie wydzielono trzy odcinki trasy, nazwane królestwami rowerowymi: „Nad Zalewem Wiślanym” (93 km), „Warmia i okolice” (147 km) i „Północne Mazury” (153 km).

Więcej o Szlaku Rowerowym Green Velo

ZAŁĄCZNIKI:
1. Ogłoszenie
2. Załącznik nr 1 do ogłoszenia: zasady współpracy
– Załącznik nr 1a: wykaz gmin
– Załącznik nr 2a: plakietka MPR
– Załącznik nr 3a: plakietka MPR
3. Załącznik nr 2 do ogłoszenia: Formularz zgłoszeniowy
– Instrukcja wypełnienia formularza

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!