AktualnościHALO MORĄG

Mieszkańcy protestowali bo domagają się budowy chodnika w Żabim Rogu

Mieszkańcy domagają się budowy chodnika w Żabim Rogu na drodze powiatowej, dlatego we środę 7 czerwca br. protestowali przez godzinę na przejściach dla pieszych na drodze powiatowej Nr 1199N.

Mieszkańcy Żabiego Rogu protestowali, ponieważ uważają, że brak chodnika stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia przede wszystkim dzieci, które tą drogą uczęszczają do miejscowej szkoły.

Poza tym organizator protestu Sebastian Klepczyński mówi, że w pobliżu remontowa jest droga wojewódzka nr 527 i cały ruch odbywa się drogą prowadzącą przez Żabi Róg.

Mieszkańcy chcą spotkać się ze starostą ostródzkim, aby dowiedzieć się, jakie ma plany związane z brakującymi we wsi chodnikami.

O pilnej potrzebie wymiany szczątkowych chodników oraz ich braku ze szczególnym uzasadnieniem i podpisami mieszkańców Sołtys Sołectwa Żabi Róg Mirosława Mała składała od 2007 roku.

W imieniu władz powiatu ostródzkiego głos zabrał radny powiatowy Edmund Winnicki, który mówił, że rozmawiał ze starostą na temat progów zwalniających.

Radni Winnicki powiedział, że remont rozpocznie się we wrześniu , jak będą środki. Dodał, że składał do tej pory wnioski na sesji rady powiatu, ale jego wnioski nie uzyskały poparcia. Zadeklarował, że w tym roku złoży wniosek do budżetu powiatu, aby zabezpieczyć środki na remont i budowę chodników w Żabi Rogu.

Póki co samorząd powiatowy informuje w pismach mieszkańców, że na inwestycję w Żabim Rogu nie ma pieniędzy

(red./fot. dw)

 

 

 

error: Nie kopiuj!!!