Miłakowo. „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”

„Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”. Instytut Książki oraz Fundacja Metropolia Dzieci wraz z przyjaciółmi – wolontariuszami, dla których czytelnictwo i los najmłodszych są ważne, organizuje zbiórkę na zakup książek dla dzieci od wydawców z Ukrainy.

Zakupione książki zostaną przekazane bibliotekom publicznym, aby mogły stworzyć u siebie „półeczki ukraińskie”. Wiemy, jak wielka jest teraz potrzeba zapewnienia dostępu do książek w języku ukraińskim oraz jak ogromna moc terapeutyczna płynie z czytania. Chcemy też wspierać ukraińskich wydawców, którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji – wszystkie swoje oszczędności przeznaczają na wsparcie ojczyzny. Ich książki nie mogą być sprzedawane w Ukrainie, a co więcej – mogą zostać wkrótce zniszczone. To, jak wiele ich uda się uratować i przekazać dalej, zależy od nas. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie projektu”.

Zachęcamy do włączenia się w opisany powyżej projekt Instytutu Książki. Szczegóły oraz numer konta do wpłat znajdziecie po zeskanowaniu kodu QR

(Biblioteka Publiczna w  Miłakowie)