HALO MORĄG

Miłakowo. Wkrótce nowy posąg jelenia w mieście

Jeleń to niezwykle dumne zwierzę. A szczególnie ten miłakowski, spoglądający z herbu miasta. Niestety z tym wizerunkiem nie współgra figura jelenia stojąca w centrum Miłakowa… Ale już wkrótce ulegnie to zmianie NARESZCIE DOCZEKAMY SIĘ NOWEGO POSĄGU.

Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji i Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z siedzibą w Miłakowie we współpracy z Gminą Miłakowo złożyło wniosek o dofinansowanie projektu „Wykorzystanie potencjału historycznego miasta Miłakowo” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Dzięki temu członkinie Zarządu Stowarzyszenia – Panie Monika Kipiel i Anita Druszcz podpisały umowę o dofinansowanie, w ramach której wykonany zostanie nowy odlew jelenia symbolizującego herb Gminy Miłakowo. Wartość zadania wynosi 236 160 zł i – co najistotniejsze kwota ta w 100% równa się pozyskanemu dofinansowaniu.

– To bardzo dobre wieści, szczególnie, że temat wymiany posągu w centrum miasta wielokrotnie w rozmowach ze mną poruszali sami mieszkańcy Miłakowa. Problemem okazywały się jednak spore koszty realizacji tego zadania, zwłaszcza w obliczu innych naglących wydatków – mówi Burmistrz Miłakowa, Krzysztof Szulborski. – Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Stowarzyszenia zadanie zostanie wykonane w całości ze środków zewnętrznych. To ważne, bo gdyby wniosek składała Gmina dofinansowanie wynosiłoby maksymalnie 63,63%” – podsumował włodarz Gminy Miłakowo.

Środki na zadanie zostały już pozyskane. Najtrudniejsze już za nami, a przed nami to, co najprzyjemniejsze czyli realizacja przedsięwzięcia. Niedługo Burmistrz powoła zespół, który zajmie się przygotowaniem projektu nowego posągu.

Trzymamy kciuki za pomyślne prace.

(UM Miłakowo)

error: Nie kopiuj!!!