AktualnościHALO MORĄG

Miłakowscy radni zdecydują czy artystki „Wiedźmuchy” są czarownicami

Działająca przy miłakowskiej parafii Akcja Katolicka poskarżyła się władzom Miłakowa na artystyczną grupę Wiedźmuchy. Mówi się o zarzutach dotyczącychy kultywowania okultyzmu. Radni Gminni z Miłakowa  zajęli się sprawą podczas  posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, ale ostatecznie zdecydowali o przełożeniu sprawy pod koniec wakacji. Komisja zamierza zaprosić na posiedzenie szefową grupy i jednocześnie dyrektorkę Miłakowskiego Domu Kultury oraz proboszcza miejscowej parafii.

Grupa Wiedźmuchy funkcjonuje od pięciu lat w Olsztynie i okolicach, zrzesza blisko 20 dziewcząt i kobiet w różnym wieku, aby wzajemnie się wspierać, bawić, uatrakcyjniać lokalne festyny, czytać książki osobom w śpiączce i udzielać się charytatywnie. Wystąpiły na wielu imprez w całym kraju.

– Popieram Wiedźmuchy i zaświadczam, że są to bardzo aktywne Panie i to nie tylko na polu kultury, ale także udzielaja się w licznych akcjach charytatywnych. Pomagają potrzebującym. Brawo Wiedźmuchy! –  to opinia satyryka i komedianta Krzysztofa Skiby.

– Premier w Miłakowie prezentował Nowy Ład, a mieszkańcom gotuje się tam prawdziwe Średniowiecze. Działająca przy miejscowej parafii Akcja Katolicka oskarża grupę artystyczno-terapeutyczną Wiedźmuchy … o okultyzm! Sprawą zajmą się radni PiS. Wiedźmuchy, jestem z Wami!- napisał Jacek Protas, Poseł na Sejm RP.

– Wiedźmy, magia, okultyzm, satanizm – średniowiecze? Nie, „współczesny” kościół katolicki. Akcja Katolicka, grupa działająca przy miejscowej parafii złożyła skargę na ręce władz Miłakowa w związku z podejrzeniem praktykowania okultyzmu i satanizmu przez grupę Wiedźmuchy Wiedźmuchy to grupa artystyczno-charytatywna działająca w Olsztynie, okolicach, ale często występując i w innych miejscach w Polsce. Istnieje już od pięciu lat i zrzesza ponad 20 „wiedźm” – dzieci, dorosłych i seniorów. Kobiety różnych dziedzin i po „przejściach”. Grupa ta powstała by wspierać się wzajemnie, bawić się oraz działać lokalnie. Dziewczyny udzielają się charytatywnie, nagrały nawet własny teledysk!  Co ciekawe, „siedzibą” tejże grupy jest Olsztyn, NIE Miłakowo (choć zdarzały się i tam występy). Założycielką grupy jest dyrektorka Miłakowskiego Domu Kultury pochodząca z Olsztyna.  Sprawa trafia do komisji skarg, w której działają również radni z PiSu – mówi Monika Falej, Poseł na Sejm RP, która podjęła poselską interwencję w tej sprawie.

(red./fot. Facebook Wiedźmuchy)

error: Nie kopiuj!!!