Miłość przewodnim tematem elbląskiego festiwalu

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do XXIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, który potrwa od 21 do 22 marca 2020 roku w Elblągu.

Wydarzenie co roku gromadzi doskonałych recytatorów oraz wykonawców piosenki poetyckiej z całej Polski. Ma charakter otwarty i jest skierowany do ludzi, których łączy pasja artystycznej ekspresji w języku ojczystym.

Nie ma tematu bardziej inspirującego niż miłość i to ona jest motywem przewodnim tej inicjatywy. Pod jej wpływem twórcy wyrażają drzemiące w nich pragnienia, emocje i uczucia, które mają silny wpływ nie tylko na nich samych, ale także na odbiorców ich sztuki.

OFSS „…czy to jest kochanie?” ma formułę konkursową. Do rywalizacji można przystąpić w jednej z dwóch kategorii: piosenki poetyckiej oraz recytacji. Recytatorzy muszą przygotować do prezentacji dwa utwory o tematyce miłosnej pisane wierszem lub prozą, a prezentacja nie może trwać dłużej niż 10 minut, podobnie jak prezentacja wykonawców piosenki poetyckiej. Festiwal jest skierowany zarówno do młodzieży, jak i dorosłych – nie ma ograniczeń wiekowych, daje możliwość każdemu, liczy się talent i zdolności.

Prezentacje konkursowe przeprowadzone są pierwszego dnia. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe oraz wezmą udział w „Koncercie Galowym Laureatów XXIV edycji Festiwalu”, który odbędzie w niedzielę, 22 marca.

Gwiazdą wieczoru będzie Alicja Majewska, która wystąpi z Włodzimierzem Korczem i Warsaw Opera Quartet.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej http://www.kochanie.swiatowid.elblag.pl

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

(wwim)