Młodzi artyści na straży ochrony środowiska – podsumowanie eliminacji powiatowych
W sali edukacyjnej Ognik w Ostródzie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Woda, ziemia, powietrze – strażacy na straży ochrony środowiska”. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Ostródzki, Andrzej Wiczkowski. Konkurs ten, realizowany w kilku etapach, przyciągnął utalentowanych uczestników z całego powiatu, a w eliminacjach powiatowych wzięło udział aż 67 prac.
Jury wyróżniło 16 dzieł w różnych kategoriach wiekowych. W grupie przedszkolnej zwycięzcami zostali: Kornelia Pietkiewicz (SP 3 Morąg), Wojciech Nowosad (SP Dąbrówno), Monika Kocak (Przedszkole 1 Małdyty), Zlata Laptiera i Paweł Bujanecki (Przedszkole „Jedyneczka” Morąg). W grupie klas I-IV szkoły podstawowej nagrody zdobyli: Maja Kościńska, Kinga Staniszewska (MDP OSP Dąbrówno), Miłosz Ławrynowicz (SP 1 Morąg), Judyta Gurgielewicz (SP 2 Morąg) oraz Zofia Szewczyk (SP Szczepankowo). W kategorii klas V-VIII wyróżniono Annę Staniszewską, Wojciecha Ruczyńskiego (MDP OSP Dąbrówno), Lilianę Karkoszę (SP Dąbrówno), Szymona Nowikiewicza (MDP OSP Miłakowo) i Lilianę Marusiak (SP 3 Morąg). W grupie dorosłych nagrodzono Karolinę Krzyżanowską z Małdyt.
Po uroczystym wręczeniu nagród laureaci wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Ostródzie, gdzie zapoznali się z codziennymi wyzwaniami pracy strażaka. Konkurs nie tylko promuje świadomość ekologiczną, ale także inspiruje młodych artystów do twórczego wyrażania troski o środowisko.
(red./KP PSP Ostróda)





