Młodzież z ZSZiO pojedzie kolejny raz do Strasburga

– Fantastyczna wiadomość! Opublikowano wyniki konkursu Euroscola 2018 – po raz drugi młodzież naszej szkoły wyjedzie do Strasburga. Konkurs wygrali uczniowie klasy II LO. Szukajcie nas na 10 miejscu. Gratulacje – mówi Halina Pasternacka, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu.

Tabela wyników konkursu Euroscola 2018 – II etap

Wyjaśnienia do tabeli wyników:

Maksymalna ilość punktów –  80

Jest 6 terminów Euroscoli w II półroczu roku kalendarzowego 2019, w tym 2 dla szkół z programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS).

Terminy na pierwsze półrocze roku kalendarzowego 2020 zostaną podane około lipca 2019. Terminów tych będzie ok. 10.

Termin wyjazdu otrzymała grupa, której praca została oceniona najwyżej z danej szkoły. Przy kolejnych pracach znajduje się wpis „Inna praca z tej samej szkoły uzyskała większą ilość punktów”.

Z jednej szkoły może pojechać na Euroscolę tylko jedna grupa 24+2 lub (jeśli EPAS) 20+2 osoby.

Szkoły, które otrzymały termin, czekają na oficjalne zaproszenie z Biura Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, które organizuje Euroscolę. Zaproszenie powinno przyjść w ciągu miesiąca.

Zmiana podanego terminu nie jest możliwa. 

Zwycięzcom gratulujemy!

Zespół Euroscoli

Organizatorem konkursu jest Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce (BPE) w Warszawie .Celem konkursu było  wyłonienie klas/grup, które otrzymają zaproszenie na spotkanie Euroscola odbywające się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Konkurs przeznaczony był dla młodzieży szkół średnich w wieku16-18 lat, zaś nagrodą w konkursie jest dofinansowywanie wizyty w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców konkursu Euroscola z całej UniiEuropejskiej.

(org./ ZSZiO Morąg)