AktualnościHALO MORĄG

Morąg. Papierosy z przemytu zamiast legalnych zakupów

Funkcjonariusze Straży Granicznej przyłapali mieszkańca powiatu ostródzkiego w trakcie dostarczania nielegalnych papierosów. 58-latek wpadł na jednym z osiedli w Morągu.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie, 9 grudnia w Morągu, zauważyli mężczyznę, który z auta wyjął dwie torby. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ostródzkiego niósł papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze SG przeszukali również jego pojazd i tam ujawnili kolejne wyroby tytoniowe. Łącznie  w torbach i volkswagenie znajdowało się blisko 3 tys. sztuk nielegalnych papierosów oraz 6 worków krajanki tytoniowej, każdy o wadze 0,5 kg.

58-latek tłumaczył funkcjonariuszom SG, że to już wszystko. Mimo to patrol z PSG w Olsztynie pojechał przeszukać jego mieszkanie i garaż. Tam znaleziono ponad 374 tys. sztuk  nielegalnych papierosów. Ponadto zabezpieczono 79 worków z tytoniem o wadze 38 kg.

Białoruskie papierosy oraz wyroby tytoniowe znanych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy w ilości 377 tys. sztuk zostały zdeponowane. 58-latek stracił również 41 kg krajanki tytoniowej. Szacunkowa wartość ujawnionych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z PSG w Olsztynie na poczet przyszłej kary zabezpieczyli środki finansowe w kwocie 1 100 zł.
Mężczyzna za posiadanie nielegalnego towaru odpowie przed sądem.

(W-MOSG)

 

error: Nie kopiuj!!!