AktualnościHALO MORĄG

Morąscy diabetycy edukowali się na temat dietetyki

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Morągu zorganizowało kolejny raz spotkanie integracyjno-szkoleniowe. Wykład na temat żywienia w chorobie cukrzycowej.

Edukacja oraz wparcie osoby chorej na cukrzycę to jeden z najważniejszych celów realizowanych przez morąskie stowarzyszenie. Dzięki nim członkowie i sympatycy mogą poszerzać swoją wiedzę i właściwie przeciwdziałać powikłaniom cukrzycy. Wykład pozwolił jego uczestnikom poszerzyć zakres znanych informacji i uświadomić sobie rolę pacjenta w leczeniu tej jednostki chorobowej.

Gościem  była Pani Danuta Stanicka, przedstawiciel Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu oraz dietetyk Pani Paulina Wojciechowska. Tematem przeprowadzonego wykładu było ” Żywienie w cukrzycy”. Cukrzyca to choroba przewlekła. jej przyczyną jest zaburzenie wydzielania insuliny, a co za tym idzie złym wysokim poziomem glukozy we krwi. Na świecie i w Polsce liczba chorych wzrasta. Nieleczona lub niewłaściwe leczona prowadzi do wielu poważnych powikłań, zagrażającym nie tylko zdrowiu ale również życiu chorego. Odżywianie i aktywność fizyczna to bardzo istotne elementy w życiu każdego diabetyka. Mają one istotne znaczenie w poprawie jego zdrowia, utrzymania prawidłowego stężenia glukozy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w każdy poniedziałek w godzinach 9.00-13.00 do Morąskiego Ratusza.

(red./JP/fot. Justyna Pieńkowska)

error: Nie kopiuj!!!