Morąscy lekkoatleci zdobyli 3 medale na ogólnopolskich zawodach w Łodzi
W miniony weekend, w Łodzi na stadionie AZS odbyła się XXX jubileuszowa edycja Ogólnopolskich Finałów Czwartków Lekkoatletycznych. W tej jednej z największych imprez lekkoatletycznych w Europie rywalizowało około 1900 dzieci z około 80 miast z całej Polski, a wśród nich 7-osobowa reprezentacja młodych lekkoatletów z Morąga. Wizyta w Łodzi to dla morążan 3 medale.
Zawodnicy rywalizowali w siedmiu konkurencjach: biegach na 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skokach w wzwyż i w dal oraz w rzucie piłeczką palantową.
Zawodnicy z Morąga dawali z siebie wszystko, by uzyskać jak najlepsze wyniki. Był to dla nich pierwszy wyjazd na tak ważne zawody.
W każdej konkurencji morążanie mieli od 50 do 70 rywali. Niesamowita wola walki i ogromne zaangażowanie zaowocowały zdobyciem złotego medalu w soku w dal przez Julitę Kułakowską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu. Brązowy medal wywalczyli: Hanna Kazimierska w biegu na 60 m ze Szkoły Podstawowej w Słoneczniku oraz Piotr Krasuski w rzucie piłeczką palantową ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu.
Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych morążanie dzielnie walczyli o wygraną, pokonując własne słabości oraz uzyskując swoje rekordy życiowe.
Wyniki morążan:
1 miejsce – Julita Kułakowska /SP 1/– skok w dal dziewcząt z rocznika 2013 – 4.62 m
3 miejsce – Hanna Kazimierska /SP Słonecznik/ – bieg na 60 m dziewcząt z rocznika 2012 – 8.30 s
3 miejsce – Piotr Krasuski /SP 4 / – rzut piłeczką palantową chłopców z rocznika 2011 – 60,00 m
Łukasz Sawicki /SP 2/– bieg na 60 m chłopców z rocznika 2011 – 7.96 s – FINAŁ
Maja Dłuszczakowska /SP 1/ – bieg na 300 m z rocznika 2013 – 50.80 s
Jaworski Miłosz /SP 2/ – bieg na 60 m chłopców z rocznika 2011 – 8.73 s
Jan Dziki /SP 1/ – bieg na 1000m chłopców z rocznika 2013 – 3:47.19
Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego Mirosław Rolka.
(Referat Sportu/ fot. arch. Referatu Sportu)







