AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Morąska biblioteka w czołówce ogólnopolskiego rankingu

W tegorocznej 10. Edycji ogólnopolskiego Rankingu Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zajęła drugie miejsce w województwie oraz piętnaste w Polsce, awansując tym samym o 11 pozycji w skali kraju w porównaniu z zestawieniem poprzednim.

W czwartek 10.12.2020 odbyła się uroczysta gala jubileuszowej, dziesiątej odsłony Rankingu Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu pojawia się w tym rankingu od pierwszej edycji. W tym roku mamy powód do świętowania – w najnowszym rankingu w porównaniu do zestawienia ubiegłego, awansowaliśmy aż o 11 miejsc, plasując się na piętnastej pozycji w skali kraju oraz na drugiej w województwie warmińsko-mazurskim.

Kryteria brane pod uwagę podczas tworzenia zestawienia były bardzo różnorodne – ocenie zostało poddanych wiele aspektów funkcjonowania bibliotek, takich jak:

wzbogacanie swoich zbiorów,

rozwijanie czytelnictwa w różnych formach,

rozbudowa infrastruktury bibliotecznej,

aktywizacja lokalnej społeczności i zachęcanie jej do korzystania z szerokiej oferty kulturalnej,

dostęp do nowych mediów,

udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami…

– Serdecznie dziękuję mojemu zespołowi i wszystkim użytkownikom biblioteki za to, że każdego dnia przyczyniają się do osiągania przez bibliotekę takich sukcesów jak ten. Wielkie podziękowania kieruję również do szkół, przedszkoli, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, mediów, sponsorów oraz do władz samorządowych, które są zawsze obecne w naszych działaniach i zawsze możemy na nich liczyć – mówi Elżbieta Dziubińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Wysoka lokata jest owocem nie tylko dobrej pracy zespołu, ale również dużej aktywności użytkowników biblioteki. W związku z tym, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim korzystającym z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu za to, że każdego dnia przyczyniają się do osiągania przez nią takich sukcesów jak ten. Wielkie podziękowania kierujemy również do szkół, przedszkoli, organizacji pozarządowych, mediów, sponsorów oraz do władz samorządowych, które są zawsze obecne w działaniach biblioteki. Ponadto, zachęcamy Was gorąco, abyście odwiedzali Miejską Bibliotekę Publiczną jak najczęściej, gdyż nie da się stworzyć dobrej biblioteki, kiedy brak w niej Czytelników.

(MBP Morąg/ red.)

error: Nie kopiuj!!!