Morąskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Proboszcz Parafii św. Józefa w Morągu, Burmistrz Morąga oraz Dowódca 2 Batalionu Zmechanizowanego 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Wincentego Gosiewskiego byli organizatorami 106 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2024 r. w Morągu.
O godz. 11 w kościele pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Morągu została odprawiona Msza święta za Ojczyznę.
W południe, pod morąskim ratuszem odbyła się uroczystość podniesienia flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem kompanii honorowej 2 Batalionu Czołgów 20 BBZ w Morągu.
Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrza Morąga Tomasz Orłowski.
W dalszej części odbyła się prezentacja laureatów XIV Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.
O godz. 17.30 w Morąskim Domu Kultury, w ramach Koncertu Galowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości wystąpią: Ewelina Sobczyk – sopran, Magda Czarnecka – sopran, Andrzej Smogór – baryton, Jarosław Kitala – baryton, Adam Mazoń – pianista i prowadzący.
(red. fot. rj)













