Morążanie na Maratonie Mazury

W miniony weekend odbył się VIII już Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni. Niesamowite emocje, sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, piękna słoneczna pogoda i niesamowite widoki mazurskiego krajobrazu! Podczas imprezy nie mogło zabraknąć silnej ekipy Stowarzyszenia Leśny Cross z Morąga.

W VIII Biegu Szlakiem Krutyni na trasie można było spotkać: Martę Kuligowską, Annę Kalczyńską, Karolinę Ferenstein- Kraśko i Potra Kraśko oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Leśny Cross: Magłorzatę Siejka i Eliasza Rafalskiego.

Tego samego dnia wystartował także VIII Maraton Mazury, w którym wzięli udział z Leśnego Crossa: Jarosław Rowicki i Cezary Siepioła.

Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem ECO-challenge „Czyste Mazury”. Zużycie plastikowych materiałów organizatorzy zmniejszyli do absolutnego minimum! Już na wstępie w biurze zawodów uczestnicy odebrali pakiety startowe w ekologicznych torbach zamiast tysiąca foliowych toreb. Pasta Party oraz posiłek regeneracyjny serwowane zostały w naczyniach wytworzonych z otrąb pszennych i pulpy trzcinowej wraz z drewnianymi sztućcami. Na koniec wszyscy razem posprzątali całą trasę umieszczając śmieci w jutowych workach.

Trasa Maratonu Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni biegła na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Puszczy Piskiej. Samochody pilotujące oraz zamykające bieg pod hasłem #naturalniedomety zastąpiono elektrycznymi pojazdami o zerowej emisji spalin! To idealne rozwiązanie ponieważ Maraton Mazury to alternatywa do wielkich biegów ulicznych! Przepiękne jeziora, lasy, łąki i ścieżki- to tylko niektóre atrakcje mazurskiego krajobrazu! Trasa biegła przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata!!! Ponad 42 kilometry wspaniałych widoków, przygotowane z myślą o tych, którzy gotowi są na spotkanie ze wszystkimi, którzy chcą poznać samych siebie, granice swoich możliwości i biec w miejscu, które warte jest każdego wysiłku, każdego kolejnego kroku, każdego kolejnego oddechu, nawet jeśli coraz bardziej zmęczonego. Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie: od królewskiego dystansu 42,195 km, przez 10 km ” BIEG SZLAKIEM KRUTYNI”, jednej z najbardziej malowniczych i najczystszych polskich rzek.

Zapraszamy na fotorelację z udziału w wydarzeniu przygotowaną przez Stowarzyszenie „Leśny Cross”.

(org./Leśny Cross)