Morążanie na Pucharze Polski w Olsztynie

Koniec listopada dla zawodników klubu Sportowego Victoria Morąg trenujących Taekwondo Olimpijskie, to start w ostatnim w tym roku Pucharze Polski, który tym razem odbywał się w Olsztynie.

Do Olsztyna pojechała ośmioosobowa drużyna z Morąga. W pierwszym dniu zawodów startowali juniorzy (Jan Adamczyk oraz Adam Zawadzki) i młodzicy  (Amelia Dąbrowska, Wojciech Orlik, Krzysztof Niziński, Piotr Zawadzki).  W zawodach brało udział 600 startujących, oprócz zawodników z ponad 50 klubów w Polsce, ze względu na otwarty charakter turnieju wystartowali również zawodnicy z Rosji i Łotwy. Poziom zawodów, jak przystało na rangę turnieju był bardzo wysoki. Niestety większość naszych zawodników odpadła już po pierwszej walce. Dobrze się spisał Adam Zawadzki, który toczył ciężki bój z późniejszym zwycięzcą tej kategorii wagowej Rosjaninem Timurem Mikhalin, niestety Rosjanin podczas całego turnieju spisywał się znakomicie i zdecydowanie wygrał kategorię wagową w której startował. Pocieszeniem dla naszej ekipy był srebrny medal Krzysztofa Nizińskiego w kategorii młodzik.

W drugim dniu zawodów wystartowali kadeci (Zuzanna Kupczyńska oraz Kacper Ostrowski), którzy odpadli po swoich pierwszych walkach, niestety zawody w tym dniu zostały przerwane ze względu na zły stan techniczny obiektu. Najpierw w hali zabrakło prądu i wysiadły wszystkie urządzenia elektroniczne, które są niezbędne do przeprowadzenia zawodów, uszkodzeniu uległa również obudowa jednej z lamp, która spadając raniła jedną z sędziujących osób. Po tym zdarzeniu Dyrektor Sportowy zawodów zdecydował się na przerwanie turnieju i dokończenie go w innym miejscu i terminie. Wiadomość o tym zdarzeniu obiegła większość serwisów w Polsce.

Dziękujemy Burmistrzowi Morąga za dofinansowanie naszego wyjazdu.

(Bartosz Małecki)