AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Morążanie na Pucharze Polski z dobrymi wynikami

– W sobotę nasi zawodnicy wystartowali w dwóch imprezach Pucharze Polski Juniorów, który był również sprawdzianem Kadry Narodowej oraz Technicznym Pucharze Polski, również sprawdzianie Kadry Narodowej – relacjonuje Bartosz Małecki, trener taekwondo w MUKS Victoria Morąg.

W pierwszych zawodach wystartowali nasi juniorzy: Adam Zawadzki oraz Janek Adamczyk, którzy stoczyli bardzo dobre walki.

– W porównaniu z zawodami, które były dwa tygodnie temu, można powiedzieć, że tym razem nasi zawodnicy zostawili serce na macie i dali z siebie wszystko. Szczególnie dramatyczny przebieg miała walka Adama Zawadzkiego, która była bardzo zacięta i wyrównana a wynik zmieniał się w bardzo szybkim tempie. Dynamiczna walka, wyczerpała obu zawodników, jednak w końcówce lepszy okazał się zawodnik z Olsztyna, wygrywając 38:34, naszemu zawodnikowi pozostało się cieszyć ze zdobycia brązowego medalu podczas Pucharu Polski – opowiada Bartosz Małecki.

Kolejną imprezą był Techniczny Puchar Polski, gdzie wystąpili najlepsi technicy: Justyna Konieczna, Miłosz Iwaniec i Bartosz Drzynicki.

– Do tego grona dołączył również Mariusz Gawroński, który na macie zawodów stanął ponownie po 25 latach przerwy, startując w kategorii masters + 41 lat. Dwójka naszych młodych zawodników Bartosz Drzynicki oraz Justyna Konieczna zmienili kategorie wiekowe, Justyna po raz pierwszy wystartowała w kategorii junior a Bartek przeszedł z kategorii młodzika do juniora młodszego.

Start naszych zawodników w Technicznym Pucharze Polski należy uznać za bardzo udany: Mariusz Gawroński zajął I miejsce, Bartosz Drzynicki rewelacyjnie zaprezentował się w kategorii juniora młodszego i zajął II miejsce, natomiast Justyna Konieczna, bardzo dobrze spisała się w kategorii juniorów zajmując III miejsce. Niestety, tym razem zawody nie były szczęśliwe dla Miłosza Iwańca, który uplasował się na V miejscu – relacjonuje trener B. Małecki.

WYNIKI ZAWODNIKÓW MUKS VICTORIA MORĄG:

I miejsce – Mariusz Gawroński

II miejsce – Bartosz Drzynicki

III miejsce – Justyna Konieczna

III miejsce – Adam Zawadzki

Klub dziękuje Burmistrzowi Morąga za dofinansowanie wyjazdu na zawody.

(red./fot. archiwum klubu)

 

error: Nie kopiuj!!!