AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Morążanie na Technicznych Mistrzostwach Polski

W ostatnią sobotę września odbyły się pierwsze zawody taekwondo w 2020 roku. Zawody odbywały się bez udziału publiczności, a wstęp mieli tylko zawodnicy, trenerzy oraz zaproszeni goście.  Jednak od wejścia dało radę wyczuć radosną atmosferę i entuzjazm jakie towarzyszą rywalizacji po tak długiej przerwie.  Rywalizacja odbywała się w serdecznej atmosferze zgodnie z duchem fair-play. Podczas zawodów w Białymstoku barwy Victorii Morąg reprezentowali: Justyna Konieczna, Miłosz Iwaniec oraz Bartosz Drzynicki.

Techniczne Mistrzostwa Polski Taekwondo Cup rozpoczęły się dla naszych zawodników pomyślnie, jako pierwszy wystąpił Bartosz Drzynicki, który w kategorii młodzik, po dwóch wykonaniach układów ostatecznie zajął III miejsce i bardzo niewiele zabrakło do miejsca drugiego. Drugą naszą zawodniczką rywalizującą w kategorii junior młodszy, była Justyna  Konieczna, która w tej kategorii miała dwie silne i dobrze predysponowane zawodniczki kadry narodowej. Justyna po dobrym i bezbłędnym wykonaniu swoich układów ostatecznie uplasowała się na IV miejscu. Jednak Justynę czekał jeszcze  start w kategorii P 10, w której zajęła I miejsce!

Ostatnim naszym zawodnikiem, który wystartowała w kategorii junior młodszy, był Miłosz Iwaniec, który szczęśliwie wywalczył medal brązowy. Wygrywając z kolejnym zawodnikiem o 0, 3 pkt.  ale jak to się mówi szczęście sprzyja lepszym 🙂

Jestem zadowolony ze startu naszych zawodników, którzy powrócili do rywalizacji po tak długiej przerwie, nie było widać u nich  spadku formy a sytuacja startowa dodatkowo zmotywowała Ich do działania.  Teraz trzeba wyciągnąć wnioski ze startu i systematycznie poprawiać na treningach błędy, które się pojawiły w trakcie startu.

Dziękujemy Burmistrzowi Morąga za dofinansowanie wyjazdu na zawody.

(Bartosz Małecki/ fot. arch. klubu)

error: Nie kopiuj!!!