AktualnościHALO MORĄG

Morążanie przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu

Mieszkańcy Gminy Morąg przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu, ponieważ również nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, którego sędziowie uznali za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Powodem spaceru jak mówią jego organizatorzy jest fakt, że „zaostrzając tylnymi drzwiami przepisy aborcyjne PiS okazał po raz kolejny absolutną pogardę i brak szacunku wobec obywatelek i obywateli”.
Mieszkańcy spacerowali w niedzielny wieczór nieco ponad godzinę ulicami miasta spod ratusza pod biuro Prawa i Sprawiedliwości (tam zapalili znicze) wyrażając swoje niezadowolenie z decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Jak podkreślają uczestnicy spaceru był to też  protest przeciwko obecnej władzy i temu co się dzieje w Polsce. Wśród uczestników wydarzenia dominowała młodzież.

Policja pilnowała porządku w czasie przemarszu ulicami miasta.

Morążanki kolejny dzień planują spacer w ramach „POGRZEBU PRAW KOBIET.” Dzisiaj, 26.10.2020 ma się on rozpocząć o godz.18 pod morąskim ratuszem. Organizatorki wydarzenia na profilu społecznościowym mówią, że ” ze względu na sytuację pandemiczną, NIE JEST TO ZGROMADZENIE a jedynie INDYWIDUALNE DZIAŁANIA KAŻDEGO Z NAS. Jeżeli podejmiesz decyzję o jakichkolwiek działaniach, pamiętaj: przestrzegaj przepisów sanitarnych, pamiętaj o konieczności posiadania maseczki, dezynfekuj ręce.”

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!