AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKA

Morążanki nagrodzone podczas Wojewódzkiego Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej

Morążanki: Zofia Świat i Małgorzata Jaśkowiak to laureatki 52 edycji Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej, który odbył się w Mrągowie. W przeglądzie wzięło udział 51 artystów, którzy nadesłali 100 prac.

Jury w składzie Agnieszka Jans, Anna Wojszel, Piotr Dondajewski i Czesław Szyc wybrali następujące prace:

Zofia Świat z Morąga za obraz „W blasku słońca” –  II miejsce, która otrzymuje nagrodę rzeczową ufundowaną przez Gustawa Marka Brzezina Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Małgorzata Jaśkowiak z Morąga za obraz „Dom nad lasem”  –  III miejsce, która otrzymuje nagrodę rzeczową ufundowaną przez  Wójta Gminy Mrągowo, Piotra Piercewicza.

Z Morąga w przeglądzie wzięły udział: Zofia Świat, Małgorzata Jaśkowiak, Melania Witkowska, Danuta Łoszkowska, Wanda Dunaj, Iwona Florczak – Osękowska.

Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej miał na celu integrację i promocję amatorskiego środowiska plastycznego. Inicjatorem wydarzenia był Aleksander Wydorski, który po studiach w Toruniu trafił do Powiatowego Domu Kultury w Mrągowie. Tutaj jako plastyk organizował Rejonowy Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej, który po kilku latach kontynuowany przez Stanisława Kusia stał się imprezą wojewódzką.

Patronat honorowy nad Przeglądem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

(red./ fot. Anida Keller/fot. KPA Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!