AktualnościHALO MORĄG

Mściwy mężczyzna i kolejne spalone auta w Morągu

Tym razem zarzut zniszczenia mienia poprzez spalenie usłyszał 26-letni mieszkaniec Morąga, który podpalił auto innego Morążanina, ponieważ ten w mediach społecznościowych, w sposób dla niego niewłaściwy, wypowiadał się na temat jego siostry.

Na początku września 2020r. doszło do pożaru aut na jednym z parkingów w Morągu. Pracując nad sprawą morąscy kryminalni ustalili, że za podpalenie samochodów odpowiada 26-letni mieszkaniec Morąga.
Jak okazało się 26-latek miał stanąć w obronie swojej siostry i w zamian za umieszczane w mediach społecznościowych informacje miał podpalić auto ich nadawcy. Podpalacz nie przewidział jednak tego, że spaleniu mogą ulec również inne auta zaparkowane obok wybranego przez niego celu. I tak też się stało, w wyniku jego bezmyślnego zachowania nadpaliły się inne auta i spłonęło również auto członka jego rodziny. Właściciele samochodów straty oszacowali na ponad 35 tysięcy złotych.

W środę (21.10.2020r.) na podstawie zebranego materiału dowodowego 26-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za swojego zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara  nawet 5 lat pozbawienia wolności, bo taką karę przewiduje kodeks karny za zniszczenie cudzego mienia.

(KPP Ostróda/ fot. arch. redakcji)

error: Nie kopiuj!!!