Warmia i Mazury

Muzea na Warmii i Mazurach otwarte dla zwiedzających

W ostatnich dniach ponownie zostały otwarte kolejne instytucje kulturalne na Warmii i Mazurach. Ze względu na zachowanie szczególnej ostrożności zwiedzający zobowiązani są do przestrzegania rygorów sanitarnych.

Od 12 maja otwarte jest Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Do odwołania do zwiedzania udostępniony jest wyłącznie teren Parku Etnograficznego. Istnieje możliwość zwiedzania wystaw plenerowych oraz obiektów z zewnątrz,  bez możliwości wchodzenia do ich wnętrz.

Salon Wystawowy oraz Dom Mrongowiusza ze względu na interaktywny charakter wystaw pozostaną zamknięte dla zwiedzających. Park Etnograficzny udostępniany jest do zwiedzania codziennie w godzinach od 9.00 do 17.00. Kasa sprzedaje bilety wstępu do 16.30. Brama główna zamykana jest o 17.00. Do wejścia na teren Parku uprawnia bilet w cenie 8 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Poniedziałek jest dniem bezpłatnego wstępu.

Zobacz regulamin zwiedzania

Z kolei Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku ponownie zaprasza do większości swoich obiektów już od 9 maja. Zwiedzać można: Pałac Biskupi, Szpital Św. Ducha oraz Park Astronomiczny. Otwarcie fromborskiego Planetarium oraz podjęcie działalności edukacyjnej Muzeum (lekcje muzealne, warsztaty) będzie zależało od dalszych ustaleń władz centralnych oraz analizy bezpieczeństwa i realnych potrzeb przeprowadzonych przez dyrekcję Muzeum.

Zobacz regulamin zwiedzania

Od 15 maja 2020 roku działalność wznowi Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Muzeum będzie dostępne dla zwiedzających w godzinach 10-18. W obiekcie może przebywać jednocześnie do 34 osób.

Zobacz regulamin zwiedzania
Z przyczyn proceduralnych opóźniony zostanie planowany termin udostępnienia ekspozycji w Muzeum Warmii i Mazur. Zamek Olsztyn, Zamek Lidzbark Warmiński oraz Pałac w Morągu będą dostępne dla od 19 maja, natomiast otwarcie kolejnych oddziałów w Mrągowie i Szczytnie zaplanowano na 9 czerwca. Jeszcze przed latem udostępniony zostanie także: Dom „Gazety Olsztyńskiej”, Muzeum Przyrody w Olsztynie o Galerię Zamek w Reszlu.

Więcej informacji

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!