KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

MWM: Fundusze norweskie podpisane

Piotr Żuchowski, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur podpisał umowę, dzięki której zrealizujemy projekt: „Konserwacja i restauracja XIV- wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap”. Dzień po rocznicy urodzin Ignacego Krasickiego, znanego chyba wszystkim Polakom mieszkańca lidzbarskiego zamku otworzyliśmy nowy rozdział tego wspaniałego zabytku.

Muzeum Warmii i Mazur otrzymało dofinansowanie w wysokości 12 241 767,88 zł do projektu wartości 17 488 886,43 zł wniosku złożonego w ramach naboru projektów do Działania 1. Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa. Za te pieniądze powstaną wokół zamku ogrody, przygotujemy nowe wystawy, stworzymy nowe warsztaty edukacyjne, grę komputerową i poprawimy część infrastruktury technicznej muzeum w naszym lidzbarskim oddziale. To już trzeci raz pieniądze z tzw. funduszy norweskich trafią do lidzbarskiego zamku i trzeci raz to Piotr Żuchowski podpisuje stosowne dokumenty, wcześniej jako wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz jako wiceminister kultury.
Od dziś projektowe hasło Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej będzie nam towarzyszyło na każdym kroku w lidzbarskim zamku.

(Muzeum Warmii i Mazur)

error: Nie kopiuj!!!