Na Niebiesko dla Autyzmu- Morąg Przystanek Autyzm

W Parku Miejskiego w Morągu  Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „Nie-Zwykłe Dzieci w Morągu” zorganizowało festyn integracyjny „Morąg- Przystanek Autyzm”.

Impreza  skierowana była do całej społeczności lokalnej. Mieszkańcy Morąga mogli wziąć udział we wspólnym pochodzie z niebieskimi balonami,  zabawach tj. zorbing, piłkarskie sumo, mega piłkarzyki.   Nie zabrakło również konkursów z nagrodami oraz okolicznościowych przypinek i balonów.  Cala akcja mogła się odbyć dzięki wygranemu przez stowarzyszenie grantowi w ramach organizowanego przez grupę Eurocash konkursu- Herosi Przedsiębiorczości „100 inicjatyw na 100- lecie niepodległości”.

Inicjatywa miała na celu wzrost świadomości społeczności lokalnej na temat autyzmu oraz problemów z jakimi muszą borykać się osoby oraz  rodziny wychowujące dzieci z ASD.

Akcja poprzedzona była Dniami Świadomości Autyzmu , do których przyłączył się również Morąg – podświetlając 2 kwietnia, podobnie jak inne miasta w Polsce i na całym świecie, morąski Ratusz  NA NIEBIESKO.  (Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „Nie-Zwykłe Dzieci”  w Morągu)