Warmia i Mazury

Na Warmii i Mazurach łapią wiatr w żagle

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Żagle Warmii i Mazur”. Tę prestiżową nagrodę gospodarczą przyznaje corocznie samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Głównym celem jest wyłonienie topowych firm z regionu oraz ich promocja na rynku regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Mogą brać w nim udział również przedsiębiorstwa mające swoje siedziby poza województwem warmińsko-mazurskim, ale posiadające jego oddziały lub filie w regionie.

– Innowacyjne produkty czy usługi naszych przedsiębiorców już teraz konkurują z krajowymi, a nawet ze światowymi potentatami – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Na bazie takich sukcesów budujemy strategię rozwoju Warmii i Mazur. Naszym głównym celem w tym zakresie jest spójność ekonomiczna, społeczna i przestrzenna województwa z innymi regionami Europy, a także wzrost konkurencyjności gospodarki.

Wyróżnienia i statuetki zostały przyznane w kategoriach: „Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss” (mikro przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie, małe przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie, średnie przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie) oraz „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” (produkt, produkt lokalny, usługa oraz nagroda publiczności).

W kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss wyróżniana jest promocja postaw społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) wśród przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, które mogą stać się przykładem dobrych praktyk oraz wzorem i modelem postępowania dla innych przedsiębiorstw.

Kategoria „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” to wyłonienie najlepszych produktów i usług z regionu oraz ich promocja na rynku krajowym i zagranicznym. Z kolei ideą w kategorii „Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości” jest uhonorowanie organizacji wdrażających filozofię „zarządzania przez jakość” (Total Quality Management – TQM). Konkurs w tej kategorii jest regionalną edycją Konkursu Polskiej Nagrody Jakości.

Z powodu wprowadzonych zasad bezpieczeństwa związanych ze zwalczaniem epidemii koronawirusa nie odbyła się uroczysta gala, na której co roku zostają wręczone nagrody.

LAUREACI KONKURSU 2020:

Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur”:

Podkategoria: Najlepszy Produkt
– LAUREAT: Mazurskie Miody  Bogdan Piasecki z linią produktów alkoholowych i miodów
– WYRÓŻNIENIE: Lanmar Paulina Langowska-Tallone nakładka ochronna na obcasy
Podkategoria: Najlepszy Produkt Lokalny
– LAUREAT: Bartbo Sp.zo.o. – „Kiermas Warmiński”
Najlepsza Usługa:
– LAUREAT: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie – Francuskie Cesarskie Cięcie z dostępu zewnątrzoponowego metodą French AmbUlatory Caesarean Section (FAUCS)
– WYRÓŻNIENIE: Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS dr n. med. Sławomir Zalewski – korekcja astygmatyzmu resztkowego w oczach, po wcześniejszej operacji usunięcia zaćmy z wszczepieniem torycznej soczewki wewnątrzgałkowej, za pomocą lasera femtosekundowego i excimerowego, metodami ReLEx SMILE i FemtoLASIK
Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss”:

Mikro przedsiębiorstwo:
– LAUREAT: Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych
Małe przedsiębiorstwo:
– LAUREAT: EMKA Logistic Sp.zo.o.
– WYRÓŻNIENIE: R-Gol  Sp.zo.o. Sp.k.
– WYRÓŻNIENIE: OZE Projekt Sp.o.o.  Sp.k.
Średnie przedsiębiorstwo:
– LAUREAT: Thale Sp.zo.o Sp.k.
– WYRÓŻNIENIE: Expom S.A.

 Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości”:

 Regionalna Nagroda Jakości w kategorii mikro Organizacje: 
– LAUREAT: NTSN Sp.z o.o

Regionalna Nagroda Jakości w Kategorii Organizacje Publiczne:
– LAUREAT: Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!