Najlepsi triathloniści znów zawitają nad Ukiel

W weekend 18-19 maja do Olsztyna ponownie zawitają najlepsi triathloniści Starego Kontynentu oraz amatorzy tej dyscypliny z całej Polski, a areną triathlonowych zmagań znów będzie Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel.

18 maja dojdzie do rywalizacji Elity i Juniorów w Pucharze Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim, 19 maja upłynie pod znakiem zmagań profesjonalistów i age-grouperów podczas inauguracji cyklu Elemental Tri Series 2019!

Sportowe widowisko gromadzi na starcie najlepszych zawodników, medalistów imprez mistrzowskich i olimpijczyków, przez co kibice mogą się pasjonować sportową rywalizacją na najwyższym poziomie. W tym sezonie, w kilka dni po otwarciu zapisów, na listach startowych znajdują się nazwiska blisko 230 triathlonistów z 26 krajów.

Dzień po sprincie w Pucharze Europy w Triathlonie (w niedzielę 19 maja), również nad jeziorem Ukiel, odbędzie się inauguracja cyklu Elemental Tri Series 2019 rozgrywanego w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. Podczas odsłony cyklu Elemental Tri Series w Olsztynie triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu (czyli z zachowaniem odpowiedniej odległości przed jadącym wcześniej kolarzem), sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem oraz supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania). Na dystansie supersprinterskim będzie się toczyć rywalizacja o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie w kategoriach młodzik i junior młodszy.

Imprezami, które tradycyjnie będą towarzyszyły zawodom triathlonowym są zawody biegowe: dla dorosłych na dystansie 10 km – 10K Run Series Olsztyn 2019 na atestowanej przez PZLA trasie w ramach cyklu „Olsztyn Biega” oraz dla dzieci – Elemental Kids na dystansach: 200, 500 i 1000 m. Zapisy na wszystkie dystanse i imprezy towarzyszące wchodzące w skład cyklu Elemental Tri Series 2019 wciąż trwają.

Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl

(wwim)