Warmia i Mazury

Nakręć film i weź udział w konkursie „Z Twoich podatków”

Weź udział w konkursie edukacyjnym Ministra Finansów „Z Twoich podatków”. Nakręć krótki film o miejscu, które powstało z naszych wspólnych środków, czyli podatków.  Rozejrzyj się dookoła, znajdź inspirację i prześlij film do 21 października 2020 r.

„To dochody podatkowe zabezpieczają działanie szkół, szpitali, budowę nowych dróg, mostów, stadionów, placów zabaw, ośrodków sportu i kultury. Tym samym dzięki podatkom wszyscy możemy korzystać z dóbr i usług publicznych, a Polska jest bezpieczna. Płacenie podatków to inwestycja w rozwój naszego kraju”– mówi minister finansów Tadeusz Kościński.

Właśnie ruszył konkurs edukacyjny Ministra Finansów „Z Twoich podatków”. Celem konkursu jest pokazanie, że dzięki dochodom państwa, które pochodzą z podatków płaconych przez wszystkich obywateli, finansowane są tak ważne obszary jak edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i wiele innych.

Chcemy zobaczyć wszystko to, co twoim zdaniem szczególnie zasługuje na uwagę. Pokaż nam, co najbardziej cię urzeka. W twojej okolicy zbudowano lub właśnie powstaje nowe boisko, przedszkole albo droga? Do sklepu prowadzi nowy chodnik oświetlony latarniami? W szkole pojawiły się lepsze komputery, trwa remont przychodni zdrowia, strażacy korzystają z odnowionej remizy a policjanci dostali nowoczesne radiowozy? Czy wiesz, że te wszystkie inwestycje i ich utrzymanie oraz modernizacja są możliwe dzięki płaceniu podatków? Kieruj się swoim filmowym instynktem i po prostu nagrywaj. Na autorów 10. najlepszych filmów czekają nagrody pieniężne!

Konkurs jest adresowany do osób powyżej 16. roku życia.

Zadanie konkursowe

Twoim zadaniem jest stworzenie filmu, który w kreatywny i oryginalny sposób pokaże nam, jak dzięki płaceniu podatków – czyli poprzez codzienny wkład nas wszystkich – rozwija się miejsce, w którym mieszkasz.

Film powinien:

trwać nie krócej niż 1 minutę i nie dłużej niż 2 minuty,

być wykonany w dowolnie wybranej konwencji i gatunku filmowym oraz technice,

mieć format AVI, MP4, MPG, maksymalną jakość full HD i maksymalną wielkość 150 MB,

odnosić się do hasła konkursu „Z Twoich podatków”.

Wygrywa aż 10 filmów, które otrzymają najwięcej głosów. Pula nagród w konkursie to 20 tys. zł:

1 miejsce – 6000 zł,

2 miejsce – 4000 zł,

3 miejsce – 3000 zł,

od 4 do 10 miejsca – 1000 zł.

W ramach konkursu minister przyzna jedno wyróżnienie, które będzie uwzględniać takie kryteria jak oryginalność, pomysłowość i odpowiednie dopasowanie filmu do tematu konkursu.

Filmy można zgłaszać od 18 września do 21 października 2020 r., do godz. 23:59.

Zanim zaczniesz kręcić swój film, zapoznaj się z regulaminem.

(KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!