Warmia i Mazury

Napadł na taksówkarzy, trafił do aresztu

Ostródzcy kryminalni dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji doprowadzili do zatrzymania sprawcy rozboju na taksówkarzu, który miał miejsce na terenie gminy Miłomłyn. W toku prowadzonych działań ustalili również, że ten sam mężczyzna jest również odpowiedzialny za inny podobny niewyjaśniony dotąd czyn, który miał miejsce ponad rok temu w jednej z miejscowości gminy Ostróda.

W dniu 30 listopada 2021r. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie został powiadomiony o tym, że nieznany mężczyzna po tym jak zamówił kurs jedną z ostródzkich taksówek po dotarciu we wskazane uprzednio miejsce używając noża zmusił kierującego do opuszczenia pojazdu po czym odjechał w nieustalonym kierunku. Bezpośrednio po otrzymaniu tej informacji do akcji ruszyli ostródzcy kryminalni, którzy od samego początku byli krok za sprawcą rozboju, a jego zatrzymanie było kwestią czasu. Akcję zatrzymania 27-latka przeprowadzono w niespełna dobę od zdarzenia. Odzyskano również skradziony samochód.

W toku wykonywanych czynności procesowych policjanci ustalili, że mężczyzna jest również odpowiedzialny za podobne zdarzenie do którego doszło w ubiegłym roku.

Mężczyzna przyznał się do obu zarzucanych mu czynów. Złożył również obszerne wyjaśnienia.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Ostródzie wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduję karę 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku zatrzymanego napastnika kara będzie wyższa ponieważ popełnionych czynów dokonał w warunkach tzw. recydywy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!