Narkotyki trafiły do szkoły. Pięć osób zatrzymanych

Morąscy kryminalni zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Sprawa wyszła na jaw po tym jak nauczycielka u jednej z nastoletnich uczennic zauważyła narkotyki. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Jeden z nich dodatkowo zarzut udzielania środków odurzających małoletniemu.

W miniony piątek (01.03.2019) do jednej ze szkół na terenie gminy Morąg nastolatka przyniosła marihuanę. Uczennica chciała się nią pochwalić swoim koleżankom. Całe zdarzenie zauważyła jedna z nauczycielek. Zaniepokojona tą sytuacją zareagowała wdrażając słuszny tok postępowania w tej sprawie. Prawidłowe zachowanie nauczycieli i żmudna praca operacyjna morąskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania pięciu osób w wieku od 22 do 28 lat.

Zatrzymani mężczyźni po kolei trafiali do policyjnej celi. Podczas przeszukań w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili od kogo nastolatka dostała nielegalny susz roślinny. Osoba ta usłyszała zarzut udzielania środków odurzających osobie małoletniej.

Wobec zatrzymanych osób policjanci wnioskowali o zastosowanie dozoru policyjnego i prokurator przychylił się do tego wniosku.

Posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo udzielania narkotyków małoletniemu zagrożone jest karą surowszą – bo grozi za nie kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)