AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Narodowe Czytanie również w Morągu

Wielkimi krokami zbliża się Narodowe Czytanie, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.

Narodowe Czytanie” to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu, zapoczątkowana w 2012 roku.

Jak zapewne pamiętacie, przed 2020 rokiem akcję tę przeprowadzaliśmy „w plenerze” – 2 lata temu – w Parku Miejskim, trzy lata temu – pod Morąskim Domem Kultury…

Ze względu na stan pandemii, drugi rok pod rząd „Narodowe Czytanie” obchodzić będziemy on-line…

Lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony „Narodowego Czytania” jest „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Jeżeli chcecie zobaczyć naszą interpretację, w której znani i lubiani z naszego miasta czytają fragmenty „Moralności Pani Dulskiej” – koniecznie śledźcie to wydarzenie – już 04.09 o 11:00 będzie tu miała miejsce premiera naszej jubileuszowej SUPERPRODUKCJI!

Z okazji „Narodowego Czytania” szykujemy dla Was również dwa konkursy z nagrodami – pojawią się one już niebawem w tym wydarzeniu, tak więc jeżeli chcecie zyskać szansę na zgarnięcie od nas prezentu – tym bardziej koniecznie śledźcie nas na Facebooku! – czytamy w komunikacie opublikowanym przez MBP w Morągu.

https://www.facebook.com/bibliotekamorag

 

error: Nie kopiuj!!!