AktualnościWarmia i Mazury

Nasze województwo będzie miało drugiego wicewojewodę

Podczas briefingu prasowy, który odbędzie się w Gabinecie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w najbliższy piątek 24 stycznia br. zostanie wręczony akt powołania Aleksandra Sochy, kanclerza Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, na stanowisko II Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego – informuje Krzysztof Guzek rzecznik prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

W wydarzeniu wezmą udział: Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, Sekretarz Stanu w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Maksymowicz, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, II Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Aleksander Socha oraz Poseł na Sejm RP Michał Wypij.

Wieloletni kanclerz UWM dr inż. Aleksander Socha po 24 latach pracy w administracji uczelni, zdecydował o odejściu z Uniwersytetu.

– Pragnę serdecznie podziękować za wieloletnie wspieranie moich wysiłków oraz wszystkie dobre słowa i gesty przyjaźni. Z macierzystą uczelnią związany byłem zawodowo od czasu ukończenia studiów, kolejno jako pracownik naukowo-techniczny, asystent, adiunkt. Pracę w administracji ART podjąłem w 1996 roku. Wraz z powstaniem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostałem dyrektorem administracyjnym, a od 2005 roku do chwili obecnej, z czteroletnią przerwą, kanclerzem . Serdecznie dziękuję za współpracę. Dzięki Państwa zaangażowaniu możliwa była realizacja wielu dobrych i trafnych przedsięwzięć – zwrócił się w specjalnym liście do społeczności akademickiej dr inż. Aleksander Socha, dziękując wszystkim za dotychczasową współpracę.

(red./UW Olsztyn/UWM Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!