HALO MORĄG

Nauka da się lubić – wykłady on line dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Dzieci

Wykładem o inżynierii komórkowej i tkankowej w środę 19 stycznia rozpoczną się darmowe spotkania naukowe dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Wykłady odbywać się będą cyklicznie, raz w miesiącu – do maja.

Jak poinformowała Weronika Żądło z Fundacji Uniwersytet Dzieci, „wykłady odbędą się online i będą okazją do spotkań z wybitnymi naukowcami i specjalistami, którzy nie tylko zainspirują uczestników do pogłębiania wiedzy, ale także odpowiedzą na ich pytania”. Wydarzenia organizowane od stycznia do maja 2022 mają być otwarte dla wszystkich zainteresowanych nauką.

Pierwszy wykład – dla nastolatków, zaplanowany na środę 19 stycznia 2022 r., pod tytułem „Jak stworzyć ludzką skórę, która żyje?”, wygłosi prof. dr hab. Justyna Drukała, która przybliży uczestnikom świat inżynierii komórkowej i tkankowej.

Kolejne wykłady, dla dzieci w wieku 6-7 lat – zaplanowano 16 lutego, dla dzieci w wieku 8-9 lat – 16 marca; dla nastolatków – 9 kwietnia, oraz dla dzieci w wieku 10-11 lat – 18 maja.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na platformie Clickmeeting oraz będą transmitowane na Facebooku Uniwersytet Dzieci, gdzie nagrania pozostaną – tak, aby można je było obejrzeć w dowolnym momencie.

Główną misją Fundacji Uniwersytet Dzieci jest pozytywna zmiana edukacji. „Rozbudzamy dziecięcą ciekawość i upowszechniamy nowoczesne metody nauczania. Świadomi, że świat dzieciom pokazują przede wszystkim dorośli, wspieramy również ich rozwój, aby mogli jak najlepiej zrozumieć najmłodszych” – podkreśliła Weronika Żądło.

Strona wydarzeń: Uniwersytet Dzieci w sobotę – Wykłady otwarte dla dzieci i młodzieży; formularz zapisów na webinar (- wykład dla młodzieży: Jak stworzyć ludzką skórę, która żyje?); Facebook

(PAP Nauka w Polsce)

error: Nie kopiuj!!!