Warmia i Mazury

Nawigator Pacjenta – praktyczny przewodnik w formie poradnika

Na stronie Rzecznika Praw Pacjenta zamieszczono Nawigator Pacjenta – praktyczny przewodnik w formie poradnika, ułatwiający poruszanie się po systemie ochrony zdrowia. Zawarte w nim zagadnienia zostały jasno i czytelnie opisane oraz ujęte w formie pytań, aby w jak najprostszy sposób wyjaśnić wątpliwości, które mogą nurtować pacjentów.

Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in. działanie podstawowej opieki zdrowotnej i opieki koordynowanej, możliwości korzystania z pomocy oferowanej przez szpitalny oddział ratunkowy, zasady refundacji leków oraz profilaktyka zdrowotna. Co istotne, w Nawigatorze ujęto także szczegółowe zestawienie i opis praw pacjenta, wynikających z ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Nawigator Pacjenta oraz więcej informacji można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Pacjenta pod linkiem: https://www.gov.pl/web/rpp/nawigator-pacjenta-praktyczny-poradnik-jak-poruszac-sie-po-systemie-ochrony-zdrowia?fbclid=IwAR3x7Q2Gis7vG6DHZlf2kPK_pZFb8-9oVsP4E6z2Je4fZDPdr6EPp8dMOdg

(red./WSSE Olsztyn)

 

 

error: Nie kopiuj!!!