Nękał byłą partnerkę – został aresztowany

Policjanci z Ostródy zatrzymali 39-latka, który jest podejrzany m.in o stalking i groźby. Mężczyzna nachodził swoją byłą partnerkę oraz groził jej i jej mężowi. Wszystkich tych czynów dokonał w warunkach tzw. recydywy. Jak tylko policjanci dowiedzieli się o tym ,od razu zatrzymali mężczyznę i zawnioskowali o tymczasowy areszt dla agresora.

W miniony wtorek (05.03.2019r.) do ostródzkich policjantów zgłosiła się kobieta i poinformowała o agresywnym zachowaniu jej byłego partnera w stosunku do niej i jej męża. Po przyjęciu zawiadomienia od pokrzywdzonej od razu zapadła decyzja o tym aby zatrzymać 39-letniego mieszkańca Ostródy. Wczoraj zatrzymany mężczyzna usłyszał cztery zarzuty, m.in. zarzut uporczywego nękania i kierowania gróźb do zawiadamiającej i jej męża.

Sprawca poprzez swoje zachowanie wzbudził poczucie zagrożenia u kobiety i jej męża oraz istotnie naruszył jej prywatność. Trzeba było działać szybko ponieważ 39-latek czynów dopuścił się w warunkach tzw. recydywy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby policjanci wraz z prokuratorem złożyli do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania. 

(KPP Ostróda)