AktualnościHALO MORĄG

Nie posiadał uprawnień do kierowania i był pijany

Kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 28-letniemu mieszkańcowi gminy Morąg, którego zatrzymali do kontroli drogowej morąscy policjanci. Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania.

Wczorajszej nocy (11/12.02.2020) morąscy  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego nissana. Pojazd wzbudził ich zainteresowanie ponieważ nie posiadał jednego ze świateł mijania. W trakcie interwencji okazało się, że siedzący za kierownicą 28- latek nie powinien kierować pojazdem ponieważ był pijany. Badanie wskazało, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nie była to jednak jedyna przeszkoda uniemożliwiająca mu prowadzenie pojazdu. Okazało się, że mieszkaniec gminy Morąg nie posiada też uprawnień do kierowania.

Zatrzymany nietrzeźwy kierujący ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się teraz tłumaczył przed sadem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!