AktualnościWarmia i Mazury

Nie zapłacił za wynajęty pokój. Usłyszał zarzut

Policjanci z Miłomłyna zatrzymali 36- latka podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna wynajmował pokój od pokrzywdzonego i „zapomniał” za niego zapłacić. Jak się okazało, zatrzymany był poszukiwany przez prokuratury z Warszawy i Iławy.

36- latek wynajął od pokrzywdzonego pokój w jednej z miejscowości na terenie gminy Miłomłyn. Opłacił z góry kilka dni pobytu, co wzbudziło zaufanie właściciela. Po kilku dniach wynajmujący poprosił o przedłużenie pobytu, na co właściciel się zgodził. Podejrzany spędził tam kilka tygodni, po czym wyprowadził się, „zapominając” o zapłacie. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na ponad 5 tysięcy złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Miłomłyna rozpoczęli wyjaśnianie tej sprawy. Ustalili, że wynajmujący może przebywać na terenie powiatu elbląskiego. W poniedziałek pojechali tam i zatrzymali 36- latka. Jak się okazało, był on również poszukiwany przez prokuratury z Warszawy oraz Iławy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, do których się przyznał. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!