AktualnościHALO MORĄG

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Odpowie przed sądem

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 19- latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Poruszał się nieubezpieczonym autem.

W nocy z poniedziałku na wtorek (25/26.05) policjanci z Posterunku Policji w Miłakowie zauważyli jadące volvo. Postanowili zatrzymać jego kierowcę do kontroli. Mimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca volvo nie zatrzymywał się i kontynuował jazdę skręcając w drogę gruntową, gdzie policjanci stracili go z oczu.

Kierowca nie uniknie jednak odpowiedzialności. Policjanci ustalili, że za kierownicą volvo siedział znany im 19- latek. Młody mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, bał się kary za brak ubezpieczonego auta. Podejrzany ma jednak więcej na sumieniu- kierował pojazdem mimo braku uprawnień. Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!