Nie zatrzymali się do kontroli i posiadali narkotyki. Odpowiedzą przed sądem

Dzielnicowi z Ostródy podczas obchodu rejonu służbowego zwrócili uwagę na osobowe alfa romeo, które poruszało się ulicami miasta. Gdy podjęli próbę zatrzymania auta, kierujący nim mężczyzna nie zareagował. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekający pojazd i przebywające w nim osoby. 20-letni mężczyzna, który prowadził auto nie posiadał uprawnień a jego auto nie miało ważnych badań technicznych. Podczas kontroli mundurowi ujawnili też narkotyki.

W miniony wtorek (26.02.2019r.), po godzinie 17:00 podczas obchodu rejonu służbowego uwagę dzielnicowych wzbudził kierujący pojazdem marki Alfa Romeo. Funkcjonariusze postanowili go zatrzymać do kontroli. Pomimo wyraźnych sygnałów pojazd nie zatrzymał się. Kierujący pojazdem przejeżdżał przez kolejne ulice miasta i popełniał przy tym szereg wykroczeń. W końcu porzucił samochód i razem z pasażerem próbował oddalić się z miejsca. Dzielnicowi byli jednak szybsi i po krótkim pościgu zatrzymali 20-letniego kierującego i jego 18-letniego kolegę. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania a porzucone przez niego auto nie ma ważnych badań techniczny.

Jakby tego było mało dzielnicowi podczas przeszukania u kierowcy i pasażera znaleźli narkotyki. Zatrzymani młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Dodatkowo kierujący usłyszał również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dzielnicowi nałożyli na niego również mandat w wysokości 1700 zł za m.in. jazdę bez uprawnień i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innego niż kolizja.

Teraz ze swojego zachowania obydwaj mężczyźni będą się tłumaczyć przed sądem.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności a zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego, za niezatrzymanie się do kontroli przewidziana jest kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)