Warmia i Mazury

Niebezpiecznie na drogach powiatu ostródzkiego

W ostatnim czasie odnotowano zwiększoną ilość interwencji w transporcie drogowym jednostek ochrony przeciwpożarowej.

23 czerwca w Łukcie na drodze wojewódzkiej 530 po godz. 1:00 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukcie oraz Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Ostródzie i Morągu brały udział w akcji ratowniczej w związku z uderzeniem czołowym samochodu w drzewo. Wskutek tego zdarzenia kierujący był zakleszczony w pojeździe i niezbędne było wykonanie dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany w związku z poniesionymi obrażeniami został zabrany z miejsca zdarzenia przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

25 czerwca w okolicy miejscowości Grabin na drodze ekspresowej S7 miało miejsce dachowanie pojazdu. Poszkodowany kierowca z obrażeniami głowy i kończyny górnej po wstępnym zaopatrzeniu przez strażaków PSP z JRG w Ostródzie został przekazany ZRM i zabrany do szpitala. Droga w kierunku Gdańska była całkowicie zablokowana i niezbędne było zabezpieczenie drogi i wytyczenie objazdu przez Miejsce Obsługi Podróżnych Grabin przez funkcjonariuszy Policji oraz Służby Celno-Skarbowej, którzy w momencie zdarzenia prowadzili czynności służbowe w MOP Grabin.

27 czerwca o godz. 7:00 również na drodze ekspresowej S7 pod Miłomłynem przed poważniejszymi skutkami wypadku podróżujących ochroniła bariera energochłonną. W akcji brali udział strażacy OSP w Miłomłynie i JRG w Ostródzie a ich działania w tym przypadku ograniczyły się wraz z patrolem Policji do zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Tego samego dnia wieczorem strażacy interweniowali w związku z samochodem, który wpadł do jeziora Sement Mały. Pojazd zatrzymał się na porastających brzeg jeziora trzcinach. Nikomu na szczęście nic się nie stało, a działania strażaków z JRG w Ostródzie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyciągnięciu pojazdu za pomocą wyciągarki samochodowej.

28 czerwca na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Karczemka na pasie w kierunku Warszawy miało miejsce zdarzenie samochodu ciężarowego i osobowego, który wskutek uderzenia wylądował na boku na przydrożnym pasie zieleni. Pierwszej pomocy udzielono kierowcy pojazdu osobowego, który pozostał na miejscu zdarzenia. W akcji brali udział strażacy z OSP w Małdytach, JRG w Morągu oraz 2 patrole Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego.

W trosce o bezpieczeństwo apelujemy do kierowców o rozwagę.

(KP PSP Ostróda/ fot. KP PSP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!