Niedziela z Herderem

Dokładnie 25 sierpnia br. (w godz. 16.00 – 19.00), w dniu urodzin patrona Muzeum im.  J. G. Herdera w Morągu odbędzie się  impreza „Niedziela z Herderem”, na dziedzińcu przed pałacem.

Impreza zorganizowana w dniu urodzin patrona Muzeum Johanna Gottfrieda Herdera, słynnego morążanina urodzonego 25 sierpnia 1744 roku. W programie m.in. pokaz walk rycerskich w wykonaniu Konwentu Św. Piotra z Olsztyna, koncert „Muzyka w pałacowych pokojach”, warsztaty plastyczne, przebieralnia, zwiedzanie wystaw z przewodnikiem. W tym dniu wyjątkowo ożywimy postać słynnego filozofa.

Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu zaprasza także do zwiedzania wystaw od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-17.00. Istnieje możliwość rezerwacji usługi przewodnickiej tel. 89 757 28 48 lub 509 066 376. Zachęcamy szczególnie do oglądania nowej ekspozycji „W damskiej gotowalni. Akcesoria toaletowe z XIX i XX wiek ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur” prezentującej przedmioty codziennego użytku służące zachowaniu higieny i estetycznego wyglądu.

Wkrótce więcej szczegółów dotyczących wydarzenia.

(Muzeum w Morągu)